הבלוג של רחל פארן לאנשים שאוהבים ספרים

המפצחות, פודקאסט בלשי מרתק של מעין רוגל ונילי אסיא

Spread the love

תפילות לשובם של החטופים והחיילים והמפונים בשלום לבתיהם.

החלמה לפצועים, ותנחומים למשפחות השכולות.

המפצחות – מעין רוגל, נילי אסיא

איני מאזינה לספרים קוליים. כילדה הקשבתי לפינת הילד, תוכנית הבידור היחידה שהיתה לנו. בערבי חמישי כולם חיכו לתוכנית המתח “פול טמפל” וכשהגיעה השעה, אני כבר נרדמתי. כיום, הפרעת קשב, שהתגברה עם הגיל מונעת ממני את היכולת להאזין ברצף לספר קולי, שלא לדבר על פודקאסטים.

חברה טובה שלי  שמאזינה לספרים קוליים המליצה לי בחום ושכנעה אותי לנסות. שני המשפטים הראשונים של הפודקאסט ריתקו אותי, למרות ההפרעה, הצלחתי להאזין לספר. איך? פתרון ותשובה בסיום.

המפצחות הוא פודקאסט המחולק לפרקים ובשלמותו הוא ספר קולי. הבנתם נכון, זה אינו פודקאסט  במסגרת הרגילה, זהו ספר הנשמע כמו פודקאסט. רעיון מיוחד ושונה.

דפנה שחק היא עורכת דין במשרד גדול שחולמת להיות בלש. מירי נחום היא סגן ניצב בדימוס. שתיהן נפגשות באולפן הקלטות כדי להקליט פודקאסט על “הרצח המשולש”. רצח  משנות השישים שלא פוענח עד היום. פרשה של שלושה מקרי רצח שלא פוענחו על ידי המשטרה, לא היה קשר בין שלושת הנרצחים, אבל נסיבות הרצח וכלי הרצח, עוזי, היו זהים, לכן היתה סברה שיש קשר בין הקורבנות.

מירי מנוסה בחקירות ומעלה השערות, היא מנווטת את דפנה החדשה בתחום אל התשובות לשאלות שהיא מעלה. לרגע היה נדמה לי, שמירי היא מרצה בבית ספר לבלשים ומלמדת איך למצוא רוצח, או איך לפענח רצח.

דפנה היא הצעירה מבין שתיהן והיא מלקטת מידע ממירי שמנסה ללמד אותה. לדפנה יש מחזר חדש, היא מתלהבת, מאוהבת, מירי עוקבת אחר האירועים של הזוג ומנסה לפענח את מערכת היחסים הטרייה כאילו היתה אירוע רצח. מירי מאוד חשדנית, דפנה מטשטשת. דולב אומר שאינה תמימה, אלא מאוהבת.

החיים האישיים האינטימיים של דפנה מסקרנים ויש תחושה שאנחנו בוחנים אותם כמו בלש.

ביחד הן מעלות השערות בנוגע לרצח המשולש, שואלות שאלות, יוצאות לחקור ולבדוק מסמכים. הן מגלות פרטים, הן מנסות לבדוק האם זו נקמה, או טעות. מי ידע במדויק את כל הפרטים על הנרצחים.

זה סיפור מורכב שיש בו רב הנסתר על הגלוי. כמו משחק שח של עשרה שחקנים.

כיוון שזה פודקאסט שהוא תסכית מתח או תסכית מתח כמו פודקאסט לא אספר מה המסקנות שלהן ולאן הובילה אותן החקירה ומה המסקנה.

בנוסף למירי יש עוד אנשים השייכים לחקירה, דולב אזולאי הטכנאי, המשמש בתפקיד המקהלה היוונית, שואל, חוקר, לפעמים לא מגיב.

אותי לא עניין מי רצח ולמה, אלא דרך הפיענוח והפיצוח. אם מישהו מתכנן לכתוב ספר או לחקור פרשת רצח זה הפודקאסט,

האם יש לנו פתרון?

תצטרכו להאזין לספר הקולי המרתק הזה.

איך הצלחתי להאזין? הקריינות מאוד מושכת ומעולה, מירי ודפנה משכנעות את המאזין שהן באמת חוקרות. במהלך האזנה סרגתי, מה שגרם לי לריכוז, כך שיצאתי נשכרת בגופייה ובקרדיגן.

יש לי עתיד בהאזנה וגם למלתחה ולארון הבגדים שלי.

ממליצה בחום רב.

המפצחות, מעין רוגל ונילי אסיא

הוצאה: יצירה עברית, 2024

קריינות: עדי דרורי, טלי קרק, דולב אזולאי.

יורם יוספסברג, ג’וני רוזנבלום, אלעזר קטן, שירי גדני, אלמוג הירש, גיא בן נון, אבי דוידוביץ’, נועה נובק, פולינה יפית.

תגובות בפייסבוק