הבלוג של רחל פארן לאנשים שאוהבים ספרים

אוטיסטה 3 ספרו של דניאל עמית, אוטיסט גאה

Spread the love

דניאל עמית בן העשרים וארבע  הוא מוסיקאי, זמר, מלחין, יוצר קומיקס, אבל מעל לכל הוא אוטיסט גאה.

דניאל עמית השתתף באקס פקטור ובפסטיגל, בימים אלו הוא מעלה מופע של שיריו בליווי גיטרה ופסנתר . אני יודעת שתרימו גבה ותגידו, בחור מוכשר שכזה, אז מה הבעיה? זהו, שדניאל באמצעות ספרי הקומיקס שכתב וצייר מסביר לחברה את בעייתו. אומנם הוא בורך בכישרונות רבים, אך חוסר הבנת מצבים שונים בחברה יוצרים עבורו כאוס, שקשה לו להתמודד איתם.

בספריו מנסה דניאל  להתמודד עם עצמו, עם הפחדים שלו ועם מצבים שאליהם נקלע. מטרת הספר היא להנגיש את המצבים בפני כלל החברה כדי שיבינו אותו ולא יקשו עליו. כי הרי דניאל למעשה מטעה. מצד אחד מוכשר בטירוף ומצד שני יש לו קשיים.

אוטיסטה 3 הוא ספר שנון ומצחיק שגורם לקורא לחייך.

דניאל מציג בפני הקורא מצבים מעולמו הפרטי ומחיי היומיום שלו. ובכך חושף את תחושותיו ורגשותיו.

הסיטואציות הקטנות והמצוירות בחן והומור מעלות חיוך. אישית אני התעמקתי בציורים, התפעלתי מהיכולת הציורית שלו, ונהניתי מהדקויות של האיורים.

המצבים שמובאים בספר הם מחי היומיום של דניאל וחבריו, לנו הקוראים חלק מהמצבים נראים ברורים ואנו יודעים איך להתנהג בהם. אלא שלדניאל העמדה אינה מובנת והוא מתנהג לפי התפיסה שלו. מה שיוצר פער והומור.

בכל תמונת מצב הוא מציג הפתעה בסיום.

“נרדם בשמירה” מתאר מצב קומי של שינוי.

“חולצה מחלצת” היא אותה חולצה שעליה הכיתוב “אני אוטיסט גאה” שדניאל מסתובב איתה. חבריו אינם מרוצים מהאמירה הכתובה אך החולצה מצילה אותם ממצב שבו היו עלולים להסתבך.

אותי שעשעה התמונה “שכחת משהו?”

בספר יש הסברים מקצועיים על אוטיזים ותקשורת, על פטור מתור, על תזונה נכונה ועל עבודת כפיים. מטרת ההסברים היא להעביר לקורא מידע על התנהגות הילדים והמבוגרים האוטיסטים.

במהלך הקורונה הצטרפתי לקבוצה של רותי גאון והדס כהן, שתי נשים מדהימות, אמהות לילדים בעלי צריכים מיוחדים. במהלך המפגשים הגיעו הורים מפורסמים שסיפרו על ההורות לילדים בעלי צרכים, והביאו מהחוויות ודרכי ההתמודדות שלהם על ילדיהם. אני אישית למדתי מהן רבות והן היוו עבורי מקור השראה וכוח. כך גם הקריאה בספר “אוטיסטה 3”

זהו ספר שמיועד לצעירים, מבוגרים, בוגרים ולא רק אוטיסטים.

“אוטיסטה 3 ” הוא ספר מחויך עם הומור שמצליח להביא בפנינו את התחושות והרגשות של הילדים בעלי צריכים מיוחדים, או כמו שדניאל מצהיר “אוטיסט, ועוד גאה.”

ממליצה בחום והרבה הרבה חיוכים.

אוטיסטה 3, דניאל עמית

הוצאת מיקה, 2021

תגובות בפייסבוק