הבלוג של רחל פארן לאנשים שאוהבים ספרים

המלצה על סרטו הקצר של תום גן אור -Toshiki Death

Spread the love

הפעם אני רוצה להמליץ על סרט, ולא סרט עלילתי. איני מבינה בביקורת או סקירת סרטים. אני יכולה להבחין רק בנקודות ההשקה לספרות. עלילה, דמויות סמלים וכו’.אבל, העין שלי יודעת להבחין בצילומים וזוויות צילום.

סרטו של תום גן אור “Toshiki Death” הפעים אותי.

בשנה שעברה ביקרתי בתערוכת הסיום של בוגרי בצלאל. שני סרטים לכדו את עיני. סרטה של נעמה שוחט “שלושה דברים שהלכו לאיבוד” גם עליו אדבר.ממליצה להציץ בבלוג שלה. וסרט הגמר של תום גן אור. הצילומים המעניינים שלו והרכבת עלילה ללא מילים השאירה עלי רושם.

לפני הקורונה תום גן אור ארז את הסנובורד שלו וטס ליפן לצלם סרט על טושיקי יאמנה, גלשן סנובורד מפורסם. טושיקי אינו דובר אנגלית, כמו מרבית היפנים, ותום מן הסתם אינו דובר יפנית. אבל החיבור ביניהם לא הצריך תקשורת מילולית. במשך תקופה יצא תום יחד עם טושיקי וצילם אותו גולש באזור הכי קר של יפן.

הקורונה “תפסה” את תום והוא נאלץ לחזור לארץ עם שעות צילום רבות.

התוצאה כאן לפניכם.

הסרט הקצר מקפל בתוכו את דמותו המיוחדת והשונה של טושיקי, את אהבתו לגלשן, לשלג לאקסטרים.

שוב, איני מבינה בקולנוע אבל העין שלי לכדה את האסתטיקה של הצילומים. הצילומים של תום מרהיבים. צילומים נקיים, זוויות מיוחדות של צילום ושיחות מעניינות של טושיקי. טושיקי מדבר בשפתו, יפנית, לאורך הסרט, יש תרגום לאנגלית.

במהלך הסרט משולבים קטעי אנימציה הצבועים באדום, סמל לסכנה, אומץ או תעוזה. טושיקי מסתכן בפעלולים עוצרי נשימה. אני הופתעתי מפתיחות ליבו של טושיקי, שכן היפנים אינם מצטיירים כאנשים פתוחים המסבירים את רגשותיהם. כנראה שתום הצליח לכבוש את ליבו.

אותי אישית כבש הסרט ביופיו המפעים, צילומי ההרים המושלגים, נכבשתי בדמותו של הגולש המעניין והמיוחד. אין ספק שרק אנשים בעלי אומץ מסוגלים לפעלולים המפחידים. תום מכנה אותו “אחת הדמויות המעניינות והבלתי פתורות בעולם הסנובורד”. למה? צפו בסרט ותבינו.

ממליצה לצפות בסרט הקצר (14 דקות) ולהנות מגלישה שתחסיר מכם פעימה.

לצפייה בסרט ביוטיוב

תגובות בפייסבוק