הבלוג של רחל פארן לאנשים שאוהבים ספרים

צעדים קטנים של אהבה – קתרין סנטר

Spread the love

“צעדים קטנים של אהבה” ספר על התמודדות, תקוה והצלחה.

זמן רב, בתקופה הנוכחית  שאני מחפשת  ספר ממתק לקריאה.

ממתק, זה מה שאני מחפשת, כאילו פותחת ארון, מקרר, מקפיא, מחפשת במגירה אולי יהיה שם משהו טעים עבורי.

התייאשתי.

והנה בדיוק כמו שחמותי נהגה לומר ״ אל תחפשי, זה ייפול לידיים שלך״ הגיע אלי בצעדים קטנים ובטוחים הספר הזה.

“צעדים קטנים של אהבה” הוא ספר כיפי לקריאה. למרות הקלישאות שבו הצלחתי להיות מרותקת ולהינות ממנו.

למרגרט מחכה עתיד ששנים חלמה עליו. היא עומדת להגשים את חלומותיה: להינשא לארוס שהיא מעריצה, להתחיל מקום עבודה חדש ומבטיח. אלא שאז, כמו בכל האגדות הכל מתמוטט. תאונת מטוס שבו היא וארוסה היו מעורבים משנה את חייה מקצה לקצה.

בעודה שוכבת בבית החולים היא מבינה שחייה לא ישובו להיות מה שהיו.

מעכשיו היא נאלצת להתמודד עם הכאב והצער שהחיים שהיו לה הלכו לבלי שוב. פרט להתמודדות האישית שלה עם מי שהיתה ולמה שהיא הופכת להיות, היא צריכה להתמודד עם: ארוסה, צ’יפ, דמות פלקטית ודי מעצבנת. אמא נודניקית שאינה מפסיקה לדבר והיא זו שיודעת הכל. עם אחותה קיט, שאותה לא ראתה שלוש שנים. ועכשיו עליה להתמודד לא רק עם חזרתה לחייה ,אלא גם עם סוד מעיב וקשה.יותר מכל היא צריכה להתמודד עם גופה שאינו מתפקד כמו בעבר, בלשון המעטה.  כמו באגדות נכנס אל חדרה לסדר היום שלה ולשעות הטיפולים, איאן הפיזיותרפיסט. איאן טיפוס עצור וקשוח שאינו מוותר לה. אינו מגיב אליה רגשית, הוא עניני וכל תפקידו הוא להחזיר לה את יכולות גופה. ״נחזק את מה שעובד וננסה להעיר את מה שלא.״ הוא אומר לה וכך עושה.

ברור שאיאן ומרגרט יתקרבו זה אל זה בצעדים קטנים. לא המה הוא החשוב כאן אלא האיך. איך תצליח מרגרט לחדור לשריונו של האביר האמיתי שלה. מה יעלה בגורלה האישי.

הספר מעלה לא רק את התובנות הרגשיות של הגיבורה לתודעה, אלא מביא בפנינו שאלות מוסריות רבות, האם לנטוש את האהוב בשעת משבר. מה תפקיד המשפחה ברגעים קשים ואיך נרתמים לעזרה.

ספר קריא, כתוב בהומור מסוים עם כאב. ספר אסקפיסטי עם סיום מציאותי ולא סכריני. 

למרות שיש בו קלישאות והיותו די צפוי וברור, הוא ניחן בכתיבה מושכת. היה לי כיף להעביר דפים במהירות לא לחשוב יותר מדי ולקבל מנה גדולה של סוכר.

 

צעדים קטנים של אהבה, קתרין סנטר

מאנגלית דנה טל

הוצאת ידיעות אחרונות, ספרי חמד, 2020

תגובות בפייסבוק